nasz zespół

lek. wet. Dominika Białoń-Szczepańska – specjalista chorób psów i kotów

Założycielka gabinetu i nieustająco jego szefowa.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała już od pierwszego roku studiów, pracując jako wolontariuszka w jednej z całodobowych wrocławskich klinik. Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ukończyła w 2006 roku. Również na tej uczelni, w 2014, ukończyła specjalizację z chorób psów i kotów. Uczestniczka wielu kursów, konferencji i kongresów z dziedziny interny i dermatologii, którymi szczególnie się interesuje. Przez 8 lat, do 2014 roku, prowadziła hodowlę psów rasy bokser Boxgang, do której planuje w przyszłości wrócić, gdyż to właśnie te psy są jej wielką miłością 🙂

Prywatnie mama dwójki cudownych dzieciaków, z którymi spędza każdą wolną chwilę i którym stara się przelać swoje wartości i miłość do zwierząt, czego już widać efekty w sposobie, w jaki obchodzą się z zaprzyjaźnionym psem i kotami 🙂 Pasjonatka zdrowej żywności i wszystkiego, co naturalne.

 

lek. wet. Patrycja Kuźnik Taş

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zajmuje się leczeniem internistycznym psów i kotów. W naszym gabinecie wykonuje również badania ultrasonograficzne jamy brzusznej i klatki piersiowej oraz wybrane zabiegi stomatologiczne i z zakresu chirurgii miękkiej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. na stanowisku lekarza internisty w różnych gabinetach weterynaryjnych w Polsce i za granicą, na stanowisku asystenta lekarza na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Opieki Okołooperacyjnej Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu, na stanowisku stażysty i laboranta w Instytucie Wirusologii Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu, na stanowisku nauczyciela akademickiego i doktoranta Zakładu Epizootiologii i Administracji Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz uczestnicząc w szkoleniach z zakresu ultrasonografii psów i kotów.

Poza pracą w gabinecie prowadzi zajęcia, między innymi w ramach kwalifikacyjnego zawodowego kursu dającego uprawnienia Technika Weterynarii oraz na studiach podyplomowych na kierunku Pielęgniarstwo i Chów Zwierząt Towarzyszących.

Prywatnie właścicielka kota Kitka i psa Maksia, miłośniczka wypraw górskich i wielu innych sportowych aktywności.

 

lek. wet. Paulina Kokosza

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Od trzeciego roku studiów zdobywała doświadczenie w gabinecie weterynaryjnym Vivovet we Wrocławiu, gdzie następnie odbyła półroczny staż absolwencki. Stale pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach. W naszym gabinecie przyjmuje pacjentów internistycznych. Jej głównymi zainteresowaniami jest szeroko pojęta interna, dermatologia oraz nefrologia weterynaryjna.

Prywatnie właścicielka psa Zosi oraz dwóch królików Bogusia i Krysi. W czasie wolnym uwielbia czytać literaturę piękną, grać w planszówki oraz praktykować jogę.

 

 

 

 

 

 

lek. wet. Sara Damm

Ukończyła Medycynę Weterynaryjną na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Już w trakcie studiów zdobywała doświadczenie w przychodniach we Wrocławiu i okolicach głównie z zakresu chirurgii i ortopedii. Po studiach odbyła staż, a później podjęła pracę w jednej z podwrocławskich klinik, gdzie odpowiadała za skrzydło chirurgiczne wraz z przynależnym szpitalem, wykonywała zabiegi z zakresu chirurgii miękkiej i konsultowała pacjentów internistycznych. Anestezjolog we wrocławskiej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Uniwersytetu Przyrodniczego. Nieustannie poszerza wiedzę i podnosi kwalifikacje na licznych szkoleniach krajowych oraz europejskich głównie z zakresu jej pasji – neurologii, anestezjologii i chirurgii oraz stanów nagłych. Uczestnik szkoły anestezjologów weterynaryjnych – VASTA.
Bycie lekarzem weterynarii to spełnienie jej dziecięcych marzeń. Prywatnie właścicielka odratowanej kotki Malwinki, miłośniczka roślin, kawy i dobrych książek.

 

 

 

 

lek. wet. Marta Miszczak – konsultacje z zakresu medycyny behawioralnej

lek. wet. Eliza Mamot – zabiegi chirurgiczne

lek. wet. Jan Lorenc – badanie usg

dr n. wet. Maciej Staszczyk – badania kardiologiczne