nasz zespół

lek. wet. Dominika Białoń-Szczepańska – specjalista chorób psów i kotów

Założycielka gabinetu i nieustająco jego szefowa.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała już od pierwszego roku studiów, pracując jako wolontariuszka w jednej z całodobowych wrocławskich klinik. Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ukończyła w 2006 roku. Również na tej uczelni, w 2014, ukończyła specjalizację z chorób psów i kotów. Uczestniczka wielu kursów, konferencji i kongresów z dziedziny interny i dermatologii, którymi szczególnie się interesuje. Przez 8 lat, do 2014 roku, prowadziła hodowlę psów rasy bokser Boxgang, do której planuje w przyszłości wrócić, gdyż to właśnie te psy są jej wielką miłością 🙂

Prywatnie mama dwójki cudownych dzieciaków, z którymi spędza każdą wolną chwilę i którym stara się przelać swoje wartości i miłość do zwierząt, czego już widać efekty w sposobie, w jaki obchodzą się z zaprzyjaźnionym psem i kotami 🙂 Pasjonatka zdrowej żywności i wszystkiego, co naturalne.

 

lek. wet. Patrycja Kuźnik

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zajmuje się leczeniem internistycznym psów i kotów. W naszym gabinecie wykonuje również badania ultrasonograficzne jamy brzusznej i klatki piersiowej oraz wybrane zabiegi stomatologiczne i z zakresu chirurgii miękkiej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. na stanowisku lekarza internisty w różnych gabinetach weterynaryjnych w Polsce i za granicą, na stanowisku asystenta lekarza na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Opieki Okołooperacyjnej Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu, na stanowisku stażysty i laboranta w Instytucie Wirusologii Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu, na stanowisku nauczyciela akademickiego i doktoranta Zakładu Epizootiologii i Administracji Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz uczestnicząc w szkoleniach z zakresu ultrasonografii psów i kotów.

Poza pracą w gabinecie prowadzi zajęcia, między innymi w ramach kwalifikacyjnego zawodowego kursu dającego uprawnienia Technika Weterynarii oraz na studiach podyplomowych na kierunku Pielęgniarstwo i Chów Zwierząt Towarzyszących.

Prywatnie właścicielka kota Kitka i psa Maksia, miłośniczka wypraw górskich i wielu innych sportowych aktywności.

 

 

 

lek. wet. Agnieszka Kaptur

Absolwentka wrocławskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Z wykształcenia również zootechnik.

Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobywała w polskich i zagranicznych klinikach o różnych profilach, a także we wrocławskim laboratorium diagnostycznym. Uczestniczy w szkoleniach i kursach, na których pogłębia wiedzę z interesujących ją dziedzin.

Interesuje się szeroko pojętą interną oraz chirurgią, natomiast jej szczególną pasją jest hodowla i rozród zwierząt, którą to pasję od ponad dziesięciu lat przekłada na prowadzenie hodowli psów rasy Samoyed oraz West Highland White Terrier.

Aktualnie na stanie ma 8 zwariowanych białych kudłaczy. Dla równowagi psychicznej posiada również kota 🙂

Miłośniczka ruchu na świeżym powietrzu, literatury i motoryzacji.

 

 

 

Anna Szczepańska

Z wykształcenia pedagog, pedagog specjalny i doradca zawodowy. Wieloletnia pracowniczka publicznej i niepublicznej oświaty, z czego dobrowolnie zrezygnowała 🙂

Aktualnie słuchaczka studiów podyplomowych Pielęgniarstwo i Chów Zwierząt Towarzyszących na UPWr. Swoją wiedzę zdobywa również na specjalistycznych kursach z zakresu dietetyki zwierząt oraz behawioryzmu kotów. W gabinecie pełni funkcję asystentki lekarza weterynarii.

Prywatnie miłośniczka kotów ponad wszystko. Aktualnie mieszka pod jednym dachem z dziewięcioma kotami, z których dwa, to rodowici Anglicy 🙂 Pozostałe, to koty zabrane z fundacji, działek i wsi. Współpracuje z fundacjami, dokarmia bezdomniaki, zabiera z różnych miejsc koty niczyje i szuka im domów. W wolnym czasie zajmuje się rękodziełem. Marzy o domku na wsi, z dala od cywilizacji, i kiedyś to marzenie spełni 🙂

 

 

 

lek. wet. Marta Miszczak – konsultacje z zakresu medycyny behawioralnej

lek. wet. Agnieszka Dworkowska – zabiegi chirurgiczne

lek. wet. Jan Lorenc – badanie usg

dr n. wet. Maciej Staszczyk – badania kardiologiczne